Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Decizie a instantei executata doar partial
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Decizie a instantei executata doar partial

Buna ziua, ce se poate face in cazul in care parata si-a dus la indeplinire doar o parte din ce era obligata de instanta ?

”09.09.2021
Ora estimata: 10:00
Complet: Complet 3 C.A.
Tip solutie: Admite cererea
Solutia pe scurt: Admite cererea de chemare in judecată formulată de reclamantul T A în contradictoriu cu pârâtul Primarul comunei Zimbor, jud. Sălaj. Obligă pârâtul Primarul comunei Zimbor, jud. Sălaj să îi comunice reclamantului informaţiile de interes public solicitate prin cererea inregistrată sub nr. 1067 din data de 20.04.2021. In ce priveşte contractul de achiziţie publică pârâtul va face aplicarea prevederilor art. 57 din Legea nr 98/2016 privind achiziţiile publice. Obligă pârâtul să plătească reclamantului daune morale in cuantum de 1500 lei. Cu drept de recurs în termen 15 zile de la comunicare. Recursul se depune la Tribunalul Cluj. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, astăzi, 9 septembrie 2021.”

Practic am primit doar daunele din partea Primariei iar documentele ,nu ,desi am tot insistat , insa invoca diverse motive .... ca dosarul in cauza contine planse mari de tip a1 a2 si nu pot fi xeroxate....etc

Ar fi o varianta executorul judecatoresc? sau o actiune pentru amendarea zilnica cu o anumita suma ?

Multumesc
SPQRXXVII, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
am citit articolul si am inteles , multumesc