avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 660 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare pronuntare de 4 ori.. Bună ziua! Am un proces ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare pronuntare de 4 ori.. Bună ziua! Am un proces de partaj de 3 ani deja, la ultima ședință ...

Bună ziua! Am un proces de partaj de 3 ani deja, la ultima ședință a rămas în pronuntare.. S-a amânat deja de 4 ori pana acum, nu înțeleg! Este nehotărât, a intervenit ceva? Cate amanari are dreptul un judecător sa ceara?


Cel mai recent răspuns: MYRA CIMPEAN , Avocat 11:29, 11 Noiembrie 2021
Potrivit art.396 alin 1 Cod procedura civila, În cazuri justificate, dacă instanța nu ia hotărârea de îndată, pronunțarea acesteia poate fi amânată pentru un termen care nu poate depăși 15 zile.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asa este in teorie, conform legii caci in practica...

SM LEGAL CONSSULT a scris:

Potrivit art.396 alin 1 Cod procedura civila, În cazuri justificate, dacă instanța nu ia hotărârea de îndată, pronunțarea acesteia poate fi amânată pentru un termen care nu poate depăși 15 zile.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amanarea pronuntarii petre_marian petre_marian buna dimineata .as dorii sa stiu care este limita maxima de amanare a pronuntarii solutiei.Pina in prezent au fost 3 termene a cate 7 zile,cate vor mai urma? (vezi toată discuția)
Amanare pronuntare crysstianno crysstianno ªedinţe 01.10.2013 Ora estimata: 08:30 Complet: C2 Civil Fond Funciar Minori-Familie am. pr. Tip solutie: Solutia pe scurt: Document: ... (vezi toată discuția)