Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Pot înființa o microîntreprindere pentru această ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Pot înființa o microîntreprindere pentru această situatie?

Sunt psiholog in supervizare, departamentul psihopedagogie. Lucrez ca însoțitoare pentru un copil, fără contract. Părinții mi-au spus că printr-un ONG la care au depus formularele de 2% li se poate deconta 90% din salariul meu ca însoțitor dacă fac contract cu ei fie prin PFA sau altă formă legală. Pot înființa o microîntreprindere pentru această situatie?
george-neagu, moderator