Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... problema parte comună
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

problema parte comună

Peste cateva zile am planificata receptia pentru un apartament intr-un bloc nou, si deja am observat ca este inundatie in apartament din cauza unei colmatari si refulari. Din pacate sunt la etajul 1 iar coloana de canalizare are coturi chiar sub mine (intre mine si spatiile comerciale de la parter), deci e ca si cum as fi la parter.
Ce as putea sa fac sa ma asigur ca sistemul de canalizare este ok proiectat si executat? Apartamentul l-am achitat deja, insa nu am semnat contractul. Sa scriu asociatiei de proprietari? As vrea sa nu fac receptia cu mahnire, fiindu-mi teama mereu de o posibila inundatie :( Apartamentul il vreau, insa nu stiu ce ar trebui sa fac in asa fel incat sa verific daca totul e ok.
Aici este vina constructorului, el a proiectat si construit canalizarea.
Asociatia nu are cu ce sa va ajute, oricand puteti avea probleme datorita infundatii ei.
Aceasta trebuie reproiectata/regandita...