Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua am o întrebare alocația de stat pentru ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua am o întrebare alocația de stat pentru copii în ...

Bună ziua am o întrebare alocația de stat pentru copii în vârstă de pana la 2 ani se plateste începând cu luna în care să născut copilul sau din următoarea luna
Dreptul la alocația de stat pentru copii se stabilește începând cu luna următoare celei în care s-a născut copilul, iar plata drepturilor se face începând cu luna următoare depunerii cererii.