avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 546 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intr un proces de succesiune s a dat hotararea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intr un proces de succesiune s a dat hotararea definitiva in ...

Intr un proces de succesiune s a dat hotararea definitiva in urma cu 2 luni.Cat dureaza sa primesc hotararea acasa?
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 18:12, 26 Noiembrie 2021
Depinde de gradul de incarcare al instanței,complexitatea cauzei ,cheful de munca al.judecatorului etc.2,3 luni e încă în termen decent ,puteti incerca o cerere de urgentare, un memoriu la conducerea instanței etc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Solutionare dosar cu propunere nup tao tao Buna ziua, Am fost implicat intr-un accident din care a rezultat ranirea usoara a unei persoane. M-am inteles cu persoana respectiva, a dat declaratie ... (vezi toată discuția)
Cat dureaza redactarea unei hotarari definitive? (caz solutionat de 7 luni) sofiatitan sofiatitan Buna ziua, Am avut un proces cu politia romana, care s-a solutionat in 19.02.2021, iar de atunci inca nu am primit hotararea definitiva. Este normal? Are ... (vezi toată discuția)
Sentinta nemotivata Dana Schiopu Dana Schiopu Buna ziua. Am o sentinta in proces de partaj care a durat 3 ani, sentinta pronuntata in iul 2019 si inca nu s-a motivat hotararea respectiva .(dupa 5-6 luni . ... (vezi toată discuția)