Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acte CCC 2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acte CCC 2

Buna ziua,

Inainte de a ramane insarcinata nu mai lucram insa am beneficiat de CCC pentru ca am realizat venituri supuse impozitului într-o perioadă de 12 luni din ultimii 2 ani dinaintea nașterii.
Primul copil are 1 an si 8 luni iar eu urmeaza sa nasc in decembrie 2021 iar, deci baiatul va implini varsta de 2 ani in martie 2022.
In aceasta situatie, ce acte trebuie sa depun la dosarul pt CCC2 tinand cont ca acum nu mai am dovada venitului realizat de la angajator (adeverinta) ?
Sau ce cer si cui ma adresez ?

Multumesc !
Madaaa, utilizator