avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua! Fac parte intr un dosar Care a fost clasat ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua! Fac parte intr un dosar Care a fost clasat pe motivul ...

Buna ziua! Fac parte intr un dosar Care a fost clasat pe motivul prescrierii ! Petentul a depus plângere împotriva soluției procurorului in camera preliminara de fond 6! Trebuie neaparat sa ma prezint eu având calitatea de intimat ? Se poate rămâne la clasare ?
Cel mai recent răspuns: Koman91 , utilizator 22:07, 1 Decembrie 2021
Daca nu intelegeti sa va exercitati apararea si ati fost legal citat, se judeca si in lipsa dvs.
Aveti dreptul sa depuneti note scrise cu privire la admisibilitatea ori temeinicia plângerii.
Dacă în cauză a fost pusă în mişcare acţiunea penală, puteti formula cereri şi ridica excepţii şi cu privire la legalitatea administrării probelor ori a efectuării urmăririi penale.


Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Daca nu intelegeti sa va exercitati apararea si ati fost legal citat, se judeca si in lipsa dvs.
Aveti dreptul sa depuneti note scrise cu privire la admisibilitatea ori temeinicia plângerii.
Dacă în cauză a fost pusă în mişcare acţiunea penală, puteti formula cereri şi ridica excepţii şi cu privire la legalitatea administrării probelor ori a efectuării urmăririi penale.


Buna ziua! Eu am fost băgat in acest dosar fără acordul meu și pe lângă mine mulți alții, printre care și cei care s-au ocupat cu adevărat de ilegalitățile astea , este vorba de mai multe dosare de dauna rutiere , dosarul respectiv a mai fost clasat o data și redeschis in 2019! Procurorul respectiv a clasat dosarul pe motivul prescrierii de data asta, dar societatea de asigurări respectiva a depus plângere in camera preliminara (ART 340 ncpp) și i-a înștiințat pe toți ca intimați sa se prezinte la proces! Se poate păstra aceasta clasare ? Este mai bine sa ma prezint chiar și fără avocat nu?
Fireste este bine sa va prezentati si sa va exercitati apararea.
Ultima modificare: Miercuri, 1 Decembrie 2021
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat


Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Fireste este bine sa va prezentati si sa va exercitati apararea.

Am înțeles, mulțumesc pentru informații

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lntrebare citare martori Agripina1 Agripina1 daca am facut plangere in instanta impotriva ordonantei procurorului /plangere de neurmarire /netrimitere in judecata art.340 ncpp vor fi citate si partile sau ... (vezi toată discuția)
S-a schimbat procedura? Just-drept Just-drept Am facut plangere impotriva unei ord. de NUP data de Parchet, plangerea fiind depusa la instanta conf. art. 340 cpp. Am primit de curand o citatie prin care ... (vezi toată discuția)
Formulare plangere impotriva rezolutiei procurorului condor77 condor77 Am facut o plangere impotriva rezolutiei procurorului si prim procurorului prin care s-a dispus scoaterea de sub urmarire penala si neinceperea urmaririi ... (vezi toată discuția)