avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Dacă ies la pensie anticipat(fără penalizare) pot ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Dacă ies la pensie anticipat(fără penalizare) pot lucra în ...

Dacă ies la pensie anticipat(fără penalizare) pot lucra în continuare în același loc și cumula cu pensia
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 00:34, 5 Decembrie 2021
Pensia anticipată nu poate fi cumulata cu veniturile din salarii.
Ultima modificare: Duminică, 5 Decembrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare onetdumitru onetdumitru Am 62 ani împliniți in octombrie 2017,lucrez din 1981 . Vreau sa ies la pensie anticipata partiala deoarece salariul este minim pe economie si lunar cumulez ... (vezi toată discuția)
Sunt nascuta la data 23.04.1966 si am vechime in munca 38 ani. ... 23ELLA 23ELLA Sunt nascuta la data 23.04.1966 si am vechime in munca 38 ani. Cand pot iesi la pensie anticipata si daca pot lucra apoi cu contract de munca in pensie ... (vezi toată discuția)
Decizia de pensie daca poate fi anulata? rodicagafincu rodicagafincu Am facut o cerere si am dus actele pentru o simulare de pensie,(am 61 ani si 42 lucrati),dar mi s-a emis o decizie de pensie. Nu am fost informata ce cosecinte ... (vezi toată discuția)