Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Bună ziua, fratele meu a circulat cu mașina prin ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Bună ziua, fratele meu a circulat cu mașina prin oraș fără ...

Bună ziua, fratele meu a circulat cu mașina prin oraș fără permis și a acroșat o mașină ce voia sa iese din parcare, nu sunt victime doar pagube materiale, problema e ca a fugit de la locul faptei și acuma a fost ridicat de politie care pot fi pedepsele pentru el poate scăpa cu suspendare?
Bună ziua.

Fiind vorba despre 2 infracțiuni, venite în concurs, situația fratelui dvs. este dificilă. Cel mai bine ar consulta un avocat, pentru a vedea care este situația în dosar și pentru a stabili o strategie care să-i fie benefică. Dacă nu are parte de ajutor specializat, riscă să își creeze, de unul singur, o situație mai dificilă decât ar fi în realitate, care ar putea conduce la o pedeapsă în regim privativ de libertate.
Dacă în ceea ce privește situația în sine, fratele dvs. a acționat în mod greșit, încercați să nu tratați superficial modul de rezolvare al problemei.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius
Daca situatia de fapt este asa cum ati precizat si nu este recidivist, are sanse la o pedeapsa cu suspendare. Angajati-va avocat specializat in astfel de cauze si stabiliti impreuna strategia apararii.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Cu avocat bun are șanse la.suspendare.