Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti exact cu cate zile pot ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti exact cu cate zile pot intra ...

Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti exact cu cate zile pot intra in concediu prenatal anterior datei probabile a nasterii fara a-mi fi afectata indmnizatia de maternitate si stimulentul de insertie.
Specific ca medicul de familie a zis la 32 saptamani de sarcina incheiate iar de la firma au zis ca din cele 126 obligatoriu sa-mi raman 42 dupa nastere iar restul pot sa le iau prenatal. Multumesc
Intr-adevar , obligatoriu este sa va ramana 42 de zile dupa nastere iar restul puteti sa le luati prenatal.