Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... După partaj eu si fosta soție am hotărât ca ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

După partaj eu si fosta soție am hotărât ca apartamentul ...

După partaj eu si fosta soție am hotărât ca apartamentul sa il lăsăm pe numele fetitei cu clauza de abitatie pentru noi, pana la varsta de 18 ani a fetitei. In urma intelegerii a rămas ca de apartament sa se ocupe mama pentru inchiriere iar banii sa fie virați intr-un cont al fetitei cu consimțământul nostru in fata autorității tutelare. Apartamentul este inchiriat insa nu stiu daca e depusa nici o declarație de venit la anaf si cred ca este inchiriat la negru si banii nu ajung unde trebuie. Cum pot sa procedez sa ma asigur ca acei bani merg in contul fetitei?
Sunt necesare mai multe informatii, cu privire la proprietarul imobilului, cu privire la contul bancar al copilului, daca exista deschis sau nu, cine l-a deschis, cine este imputernicit pe cont, samd. Notificati sotia, printr-un avocat sau prin executor judecatoresc, sa va puna la dispozitie toate datele, in caz contrar o veti da in judecata, in functie de context.
Bună ziua, dacă întocmesc notificare prin executor judecatoresc exista vreun termen în care sa îmi răspundă sau îl precizez eu în notificare?
Mulțumesc.