Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Poate un PFA sa dea imprumut o suma de bani unei ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Poate un PFA sa dea imprumut o suma de bani unei Persoane Fizice?

Daca da, cum se contabilizeaza asta la nivel de PFA?
o PFA poate face ce vrea cu banii sai , nu e ca la SRL . Pur si simplu se trec la plati ( puteti trece plati personale de ex) in registrul de incasari si plati dar nu se vor lua in calcul cand se calculeaza impozitul ( ijn registrul de evidenta fiscala nu va apare)