avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 405 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Nerespectare GDPR
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Nerespectare GDPR

Buna ziua!

Am facut un credit la un IFN, din acela cu vizita la domiciliu si ca urmare a unor intarzieri la plata am fost cautat la domiciliu pentru a plati rata.
Mentionez ca sotia nu stia de acest credit iar eu nefiind acasa la momentul cautarii, persoana respectiva i-a spus sotiei de ce ma cauta..
Bineinteles, ca a iesit un mare scandal..

Intrebarea mea este - Nu ar fi trebuit ca reprez IFN-ului sa pastreze confidentialitatea in privinta acestui lucru, sa nu divulge sotiei despre creditul meu?..Tine cumva de nerespectarea GDPR?..

Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: dany3377 , utilizator 21:22, 19 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna seara,
Nu tine de nerespectarea GDPR, fara a intra în detalii. Pentru a nu avea astfel de neplăceri, incercati sa va îndepliniti obligațiile contractuale.
Succes!
Va multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Confidentialitatea datelor akhus akhus Buna ziua, Am doua probleme: Problema 1. In 2011 detineam un card de credit EuroLine. Ultima rata din acel credit a fost platita de tatal meu. In momentul ... (vezi toată discuția)
Are dreptul? lilicrin lilicrin Are dreptul primaria sa se intereseze la BP daca firma are datoriile achitate? Primaria a trimis catre BP un inscris in care li se cere BP-ului sa precizeze in ... (vezi toată discuția)
Mutare domiciliu mama GabrielaC81 GabrielaC81 Buna ziua, Sunt in situatia ca nu reusesc sa-mi gasesc de munca de 2 luni de zile, probabil transmit fara sa vreau si ceva negativ trecand prin trauma ... (vezi toată discuția)