Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Nerespectare GDPR
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Nerespectare GDPR

Buna ziua!

Am facut un credit la un IFN, din acela cu vizita la domiciliu si ca urmare a unor intarzieri la plata am fost cautat la domiciliu pentru a plati rata.
Mentionez ca sotia nu stia de acest credit iar eu nefiind acasa la momentul cautarii, persoana respectiva i-a spus sotiei de ce ma cauta..
Bineinteles, ca a iesit un mare scandal..

Intrebarea mea este - Nu ar fi trebuit ca reprez IFN-ului sa pastreze confidentialitatea in privinta acestui lucru, sa nu divulge sotiei despre creditul meu?..Tine cumva de nerespectarea GDPR?..

Va multumesc!
Buna seara,
Nu tine de nerespectarea GDPR, fara a intra în detalii. Pentru a nu avea astfel de neplăceri, incercati sa va îndepliniti obligațiile contractuale.
Succes!
Va multumesc pentru raspuns!