Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL ca stundent
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL ca stundent

Buna ziua!
As dori sa stiu si eu exact (ca m-am tot uitat pe forum) care sunt pasii de urmat pentru realizarea unui SRL si ce facilitati as avea ca student?

O zi buna in continuare!
Pentru toate detaliile privind infiintarea unui SRL adreseaza-te ORC (Oficiului Registrului Comertului) din localitate. Ca si student ai facilitati in sensul diminuarii sau scutirii unor taxe percepute la infiintarea societatii. In plus vei avea nevoie de o adeverinta eliberata de facultate din care sa rezulte ca esti student la data infiintarii societatii.