avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună seara.Dacă sunt persoană cu handicap din ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună seara.Dacă sunt persoană cu handicap din naștere și ...

Bună seara.Dacă sunt persoană cu handicap din naștere și am avut gradul doi de handicap,la care am renunțat să mă pot angaja....am dreptul să ies la pensie ? Am 51 de ani ,în februarie 52.

Alte discuții în legătură

Varsta de pensionare angelicaursu angelicaursu am 52 de ani am lucrat 13 ani grupa a-2-a de munca sint pensionata gradul 2 invaliditate din 1998 si am si handicap mediu definitiv din anul 2010 cind voi iesi ... (vezi toată discuția)
Pensionare persoana cu handicap adriana9p adriana9p Buna ziua. Ma numesc Adriana si sunt nascuta in 17.12.1961, si am o vechime in campul muncii de 28 de ani si am si un grad de handicap din nastere gradul 2 ... (vezi toată discuția)
Iesirea definitiva la pensie in caz de handicap manuelaram manuelaram Bună ziua, Am pensie de invaliditate gr, II, si 30 ani si 6 luni de munca, cotizati. Sunt născută in august 1967. De 3 ani am certificat de handicap ... (vezi toată discuția)