avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 574 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Este obligatoriu certificatul verde cand esti ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Este obligatoriu certificatul verde cand esti citat?Buna ziua ...

Este obligatoriu certificatul verde cand esti citat?Buna ziua sunt citat intr-un proces pe 26 ianuarie iar eu nu sunt vaccinat, intrebarea e cum pot proceda daca nu sunt lasat sa intru neavand certificatul.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:11, 26 Decembrie 2021
Nu aveţi nevoie de certificat pentru a intra în judecătorie.
Da, la instante este permis accesul fără certificat verde.
Este locul cel mai expus la Covid-19 fiind și mare aglomerație in săli.
Din ultimele 60 termene de judecata la 50 de termene am avut sala arhiplina ca pe stadion.
Ultima modificare: Duminică, 26 Decembrie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Domnu Claudiu in Instnta din Botosani se cere,eu cum sa procedez,sunt citat de Judecatorie.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Da, la instante este permis accesul fără certificat verde.
Este locul cel mai expus la Covid-19 fiind și mare aglomerație in săli.
Din ultimele 60 termene de judecata la 50 de termene am avut sala arhiplina ca pe stadion.

Nu se cere.

Daca nu va lăsa să întrați filmați momentul.

Vorbiți și cu avocatul pentru variante diferite în funcție de scenariul care va convine.

Eu merg prin toată tara la instante și nimeni nu a cerut certificat verde la clienții mei.
Ultima modificare: Duminică, 26 Decembrie 2021
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legalitatea certificatului verde Dacul G Dacul G Articolul 110 din CONSTITUȚIE spune că Guvernul al cărui mandat a încetat potrivit alineatelor (1) şi (2) îndeplineşte numai actele necesare pentru ... (vezi toată discuția)
Nevaccinat exclus de la cursurile universitare Radu Palu Radu Palu Facultatea nu-mi permite accesul in cladire fara certificat verde. Estel legal? Implicit sunt astfel exclus de la cursuri, acestea netinandu-se online. (Anul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua ,as vrea sa stiu daca este obligatorie vaccinarea ,,si ... patrichenicuta patrichenicuta Buna ziua ,as vrea sa stiu daca este obligatorie vaccinarea ,,si care ar fi legea ,,,de la munca am primit înștiințare cum ca daca nu ma vaccinez nu voi mai ... (vezi toată discuția)