Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Ce inseamna?si cum se materializează comunicarea ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Ce inseamna?si cum se materializează comunicarea (email scrisoare ...

Ce inseamna?si cum se materialiozeaza comunicarea (email scrisoare etc...)
Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Slatina, sub sanc?iunea nulită?ii. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei, astăzi, 19.11.2021.
Document: Hotarâre 4420/2021 19.11.2021
Veti primi la adresa de domiciliu, prin posta, hotararea instantei de fond.
De la data primirii acesteia, aveti 30 de zile in care puteti formula calea de atac (apelul) - aceasta se va depune la Judecatoria Slatina - la instanta la care v-ati judecat in fond (fie personal, la registratura, fie o transmiteti prin posta).
Apelul se va judeca insa de instanta superioara, adica de Tribunalul Olt, iar dumneavoastra veti primi citatie prin posta.
Georgiana Ciocoveanu, Avocat
Veți primi comunicarea hotărârii prin poștă, la adresa pe care ați indicat-o pentru comunicare.