Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! O salariata incadrata cu jumatate de norma, ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! O salariata incadrata cu jumatate de norma, fiind ...

Buna ziua!
O salariata incadrata cu jumatate de norma, fiind pensionata pentru invaliditate de gradul III, poate lucra 8 h intr-o zi si pauza a doua, sau e obligatoriu 4 h zilnic?
Va multumesc!
Durata maxima pe zi este de 4 ore .