avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua ! Ma puteți ajuta va rog cu exemple de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua ! Ma puteți ajuta va rog cu exemple de programare ...

Buna ziua ! Ma puteți ajuta va rog cu exemple de programare de vizita pt un minor in vârsta de 3 ani ?
E normal ca o fetița de 3 ani sa stea cu tatăl o săptămâna in vacanța și eu ca mama sa nu am dreptul sa iau legatura cu ea? Nu îmi permite acest lucru .
Va mulțumesc !
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 16:32, 4 Ianuarie 2022
Modele prestabilite nu există.

Programul tb adaptat nevoilor si varstei copilului.

O saptamana cu tatal la 3 ani e f ok din perspectiva dezvoltarii relatiei de atasament fireasca cu acesta..

Discutați cu tatal in ceea ce privește posibilitatea de a comunica cu minora sau -daca aveti proces in instanta -solcittati obligarea tatalui in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

In ce conditii pot pleca din tara cu minorul fara acordul tatalui? lucif lucif Povestea mea...in urma cu 6 ani s-a nascut fetita noastra dintr-o relatie de concubinaj.Eu si cu fetita am locuit tot timpul pana in prezent la mine, in alt ... (vezi toată discuția)
Cum ar trebui sa procedez?- drept de vizita minor maria0202 maria0202 buna seara sunt mama unei fetite in varsta de 4 ani am divortat de tatal fetei in septembrie .2013 prin acord de mediere in care am fost de acord sa am ... (vezi toată discuția)