Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, Acum sunt un divort cu sotul meu si vreau ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, Acum sunt un divort cu sotul meu si vreau sa va intreb ...

Buna seara,
Acum sunt un divort cu sotul meu si vreau sa va intreb ca in urma acestui proces trebuie sa se realizeze ancheta sociala. Ce implica faptul ca in data cand se face ancheta nu sunt cu copilul la domiciliu. Mentionez ca divortul se face la notar iar domiciliul meu si al fostului sot se afla la aceeasi adresa deoarece locuim in continuare impreuna. eu sunt plecata i vizita la parintii mei o saptamana. Multumesc frumos!
Puteti stabili cu functionarii respectivi sa vina la alta data.Oricum nu conteaza e o formalitate mai ales in cazul unui divort amiabil.