Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Declaratie consulat - in ce forma?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Declaratie consulat - in ce forma?

Ce declaratie trebuie sa completeze o sora aflata in strainatate pentru a renunta la drepturile succesorale de pe urma tatalui (auto) si sa accepte testamentul (teren), in care ea este mentionata ca fiica, dar nu primeste nimic. Am gasit:
- Declaratie de renunţare la succesiunea testamentară,
- Declaraţie de acceptare a succesiunii testamentare.-
- Declaraţie de renunţare la succesiunea legală

sau

- Declaraţie de acceptare a succesiunii legale şi testamentare.

Multumesc!
misupatrik, utilizator
Declaraţie de renunţare la succesiunea legală