avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Neglijare bătrân bolnav care urlă toată noaptea de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Neglijare bătrân bolnav care urlă toată noaptea de durere. ...

Neglijența bătrân bolnav care urlă toată noaptea de durere.

Cine este în măsura să intervină? Vecina de deasupra are în jur de 100 de ani și de anul trecut a rămas aproape imobilizată la pat. Se mai târăște prin casă dar foarte greu.

Tipă de durere toată noaptea când cade prin baie și bate în țevi și pereți.

Are rude care vin odată pe zi să îi dea mâncare și o ceartă când găsesc mizerie prin toată casa.

Bătrâna nu aude, nu este în toate mințile și plânge/urlă toată ziua și toată noaptea. Nu am mai dormit o noapte întreagă de aproape un an, ne-a inundat deja de câteva ori, nu are detector de gaze și mă tem să nu dea foc sau să arunce blocul în aer.
Ultima modificare: Luni, 10 Ianuarie 2022
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: ottotavy , utilizator 19:53, 9 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sesizati DGASPC.
Ultima modificare: Luni, 10 Ianuarie 2022
Manuela Rășină, administrator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Exista departament specializat in cadrul primariilor locale si la autoritatea pentru protectia copillului care verifica si pot solutiona astfel de cazuri,inclusiv prin institutionalizare in unitati medicale specializate
Mulțumesc pentru raspuns, am trimis un mail la DGASPC și aștept să văd dacă raspunde cineva de maine. O să și sun.
Ultima modificare: Duminică, 9 Ianuarie 2022
ottotavy, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum poate beneficia un bolnav imobilizat la pat de consult medical de specialitate Costianu Lenuta Costianu Lenuta INGRIJESC O BATRANA IMOBILIZATA LA PAT , A TREBUIT SA O DUC LA DOCTOR , SINGURA MODALITATE DE A O SCOATE DE ACOLO A FOST CU 112 ;A FOST DUSA LA URGENTA , ... (vezi toată discuția)
Cum scapam de un vecin schizofrenic cu acte CdnM CdnM De curand am cumparat un apartament si ne.am apucat de renovat. Am aflat ca deasupra noastra sta o doamna schizofrenica cu acte si il are ca insotitor pe fiul ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. va rog, o indrumare. va scriu in numele asopciatiei ... tuilleries tuilleries Buna ziua. Va rog, o indrumare. Va scriu in numele asopciatiei de proprietari. La etajul 3 pe scara mea locuieste o doamna bolnava psihic (sufera de dementa ... (vezi toată discuția)