Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Neglijare bătrân bolnav care urlă toată noaptea de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Neglijare bătrân bolnav care urlă toată noaptea de durere. ...

Neglijența bătrân bolnav care urlă toată noaptea de durere.

Cine este în măsura să intervină? Vecina de deasupra are în jur de 100 de ani și de anul trecut a rămas aproape imobilizată la pat. Se mai târăște prin casă dar foarte greu.

Tipă de durere toată noaptea când cade prin baie și bate în țevi și pereți.

Are rude care vin odată pe zi să îi dea mâncare și o ceartă când găsesc mizerie prin toată casa.

Bătrâna nu aude, nu este în toate mințile și plânge/urlă toată ziua și toată noaptea. Nu am mai dormit o noapte întreagă de aproape un an, ne-a inundat deja de câteva ori, nu are detector de gaze și mă tem să nu dea foc sau să arunce blocul în aer.
Manuela Rășină, administrator
Sesizati DGASPC.
Manuela Rășină, administrator
Exista departament specializat in cadrul primariilor locale si la autoritatea pentru protectia copillului care verifica si pot solutiona astfel de cazuri,inclusiv prin institutionalizare in unitati medicale specializate
Mulțumesc pentru raspuns, am trimis un mail la DGASPC și aștept să văd dacă raspunde cineva de maine. O să și sun.
ottotavy, utilizator