Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna seara Daca se darama gardul din zid facut de mine ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna seara Daca se darama gardul din zid facut de mine peste ...

Buna seara
Daca se darama gardul din zid facut de mine peste masina vecinului sau il raneste pe vecin, cine e vinovat, eu, care am construit zidul de separare a proprietatilor, prin cheltuiala proprie?
Multumesc
da, dvs.se va verifica daca ati contruit cu autorizatie, daca ati respectat proiectul etc, apoi se va constata din ce pricina s-a daramat ca daca vecinul intra cu masina in zid de ex, nu se pune problema sa fiti dvs vinovat ca ati pus zidul in calea lui.
gi-jane2, moderator