Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua, Oare de ce s-a mai dat legea cu privire la ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua, Oare de ce s-a mai dat legea cu privire la solicitarea ...

Buna ziua,

Oare de ce s-a mai dat legea cu privire la solicitarea copiilor dupa acte la institutiile publice? In continuare la Primaria Mihai Viteazu se cer copii dupa buletin ?
faraonul46, utilizator
Buna ziua. Va mai dura pana cand primariile isi vor adapta sistemele informatice si bazele de date, astfel incat sa aiba toate informatiile in sistem. Pana atunci, va fi in continuare necesara prezentarea documentelor,
Trebuia sa prezentati originalul iar angajatul sa va faca copie.
Asa am făcut, dar copiile au fost facute contracost
Probabil ca au o HCL prin care copiile se fac contra cost. Trebuia sa va adresati primarului deoarece functionarii sunt obligati sa va faca copii.
Justitiarul711, utilizator