avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Accize, alte taxe Avem o livada de pomi fructiferi si vrem sa ...
Discuție deschisă în Accize, alte taxe

Avem o livada de pomi fructiferi si vrem sa comercializam produse alcoolice din fructe (tuica/vin/lichior).

Avem o livada de pomi fructiferi si vrem sa comercializam produse alcoolice din fructe (tuica/vin/lichior).
Dorim sa aflam ce trebuie facut ,mentionand ca avem doar certificat de producator. De la magazinele care sunt interesati sa colaboreze ne-au cerut factura pentru acestea ,drept urmare nu am avut cum sa stabilim o colaborare.
Ultima modificare: Joi, 20 Ianuarie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Accize fabricare alcool in gospodarie? sorina_h2004 sorina_h2004 buna ziua, va rog sa-mi spuneti ce prevede noul cod fiscal referitor la fabricarea alcoolului(tuica) in gospodarie pentru uz propriu,care sunt conditiile ... (vezi toată discuția)
Ce drepturi am asupra roadelor pamantului? Jenu68 Jenu68 Buna seara. Am cumparat in urma cu o saptamana o casa la tara care are pomi fructiferi pe rod si ceva teren arabil pe care sunt cultivate legume( ceapa, ... (vezi toată discuția)
Autorizatie pentru cazan de tuica adinaadina adinaadina Detinatorul unui cazan de tuica (doar pentru productie proprie) ce trebuie sa faca pentru a obtine autorizatia de functionare a acestuia? Va multumesc ... (vezi toată discuția)