Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Cazierul fiscal pentru membrii.
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Cazierul fiscal pentru membrii.

Cazierul fiscal este obligatoriu pentru membrii( fondatori) care părăsesc asociatia? Mulțumesc anticipat!
george-neagu, moderator
certificat de cazier fiscal se cere doar pentru fondatori ( cei care devin membri ai asociatiei la inceput, la infiintare) iar ulterior doar celor care devin membru in COnsiliul Director si anterior nu se depusese la dosar certrificatul lor de cazier fiscal ( pt ca au intrat ulterior in asociatiei si nu au mai fost pana atunci parte din COnsiliul Director). Deci la retragerea din calitatea de membru in asociatie nu trebuie sa depuna nici certificat de cazier fiscal nici alte acte, doar notificarea de retragere / renuntarea la calitatea de membru....