Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua. Mamei mele ii mai trebuie 11 luni vechime ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua. Mamei mele ii mai trebuie 11 luni vechime pentru ...

Bună ziua.
Mamei mele ii mai trebuie 11 luni vechime pentru a se pensiona pe baza vechimei. Cineva i-a spus că ar putea " cumpăra" acele luni lipsă, nu are nici un fel de venit și aș incerca sa o ajut eu. Dar, eu locuiesc în București ea într-o localitate din judetul Argeș. As putea sa ii plătesc eu de aici din București? Există această variantă? Ce acte ar fi necesare și cum s-ar face aceasta plată, eșalonat sau integral? As dori explicații cat mai exacte pentru amândouă variantele.
Va mulțumim
~ Conținut șters la cerere ~
Articolul trimis de dv m-a ajutat mult. Mulțumesc

SOS1000 a scris:

Daca doriti explicatii cat mai exacte nu le puteti primi decat de la Casa de pensii de care apartine mama cu domiciliul . Mergeti acolo cu cartea de munca si o sa vi se explice exact ce trebuie sa faceti www.avocatnet.ro/articol_560...

Ramoida, utilizator