avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Care este numarul documentului de autorizare pentru ...
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Care este numarul documentului de autorizare pentru PFA?

Pentru completarea Declaratiei Unice, este cerut numarul documentului de autorizare.
Nu imi este clar daca trebuie trecut numarul de ordine in registrul comertului (de forma F40/1234/20.01.2021), numarul rezolutiei sau numarul dosarului depus la ONRC in vederea inmatricularii si autorizarii.
Ultima modificare: Joi, 3 Februarie 2022
auxb, utilizator
Cel mai recent răspuns: Gabriel Alionte , Consilier juridic 12:32, 3 Februarie 2022
Buna ziua,
Dupa interpretarea mea, se refera la numarul rezolutiei prin care s-a autorizat PFA-ul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa - formular 220 + 070 wasssu wasssu 1. Legat de formularul 220, ce trec la punctul II. 9 Document de autorizare? Cand am infiintat pfa-ul am primit certificatul de inregistrare, certificat ... (vezi toată discuția)
Vreau sa întreb dacă sa schimbat ceva nou pt firmele srl Jianu daniela Jianu daniela Sa schimbat cumva certificatul fiscal al firmelor srl .Sau trebui depuse alte acte pt a le înregistra din nou? (vezi toată discuția)
Pfa norma venit, plafon tva - suspendare adrhc adrhc In legatura cu plafonul de la care un PFA cu norma de venit devine platitor de TVA am urmatoarea intrebare. [u]Context[/u] Sunt PFA cu norma de venit fara ... (vezi toată discuția)