avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 397 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziua . Am o intrebare . Am avut un control de ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziua . Am o intrebare . Am avut un control de garda de mediu ...

Buna ziua .
Am o intrebare .
Am avut un control de garda de mediu si a suspendat activitatea societati din motivul lipsa autorizati de functionare.
Dosarul avem deja depus dar toate cele dureaza foarte mult.
Am primit o nota de contestare si au trecut 2 saptamani si nu am primit proces verbal.
Cat timp au dansi la emitere procesul verbal si ce putem face pentru a continua activitate pana obtineria autorizatiei.
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: MARTOPOLRO , utilizator 20:03, 3 Februarie 2022
Contestația împotriva procesului verbal de contravenție suspendă sancțiunea aplicată până la rămânerea definitivă a hotărârii. Este nevoie că după înregistrarea cererii să obțineți un certificat de grefa
Contestația împotriva procesului verbal de contravenție suspendă sancțiunea aplicată până la rămânerea definitivă a hotărârii. Este nevoie că după înregistrarea cererii să obțineți un certificat de grefa
Au trecut 2 saptanii nu am primit nimica.
Cum pot insista urgentare de a obtine procesul verbal ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retinere permis de conducere Loncar Loncar Buna ziua Logodnicului meu i s-a retinut permisul de conducere pt 90 zile ,aseara pt o alcoolemie de 0,24 in aerul expirat.Nu este cetatean roman si v-a ... (vezi toată discuția)
Suspendare permis auto nicolaeana1980 nicolaeana1980 Buna. Ma numesc Ana si pe 05.07 am fost oprita de politie in intersectia Dorobanti cu Charles de Gaulle pt ca am \"fortat galbenul\". Nu am semnat procesul ... (vezi toată discuția)
Titlu executoriu previas previas Am primit un PV pentru lipsa rovinietei.Ulterior am facut plangere contraventionala in termen legal de 15 zile.Cu toate acestea ANAF a emis somatie si titlu ... (vezi toată discuția)