avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 247 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Sediu social cu sau fără activitate PFA consultanta ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Sediu social cu sau fără activitate PFA consultanta IT

Doresc sa îmi deschid un Pfa de consultanta în IT pe codul caen 6202 cu sediul social declarat la mine acasă.
Eu voi lucra de obicei remote, de acasă, și cu companii din afara tarii.

1. Trebuie sa declar sediu social cu activitate sau fără activitate?
2. Care sunt implicațiile declarării sediului social cu sau fără activitate? Ce vreau sa spun este ca dacă declar cu activitate, în ce fel ma afectează față de a declara fără activitate?

Alte discuții în legătură

Pfa in it fara activitate la sediul social doblor doblor Buna, Am o situatie destul de complicata, si nu stiu ce sa fac in momentul de fata... Vreau sa infiintez un PFA norma de venit (CAEN 6202 - Activitati de ... (vezi toată discuția)
Pfa in it fara activitate la sediul social doblor doblor Buna, Am o situatie destul de complicata, si nu stiu ce sa fac in momentul de fata... Vreau sa infiintez un PFA norma de venit (CAEN 6202 - Activitati de ... (vezi toată discuția)
Acte studii pentru infiintare pfa cmf139 cmf139 Buna seara, Va rog daca aveti amabilitatea si timpul disponibil sa ma indrumati si pe mine, pentru ca nu am reusit sa gasesc detaliile necesare pe ... (vezi toată discuția)