Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Transfer drept de concesionare spatiu garaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Transfer drept de concesionare spatiu garaj

O persoana are un garaj construit pe un spatiu public concesionat, cu drept de a construi obtinut conform legii , aprobat de primarie cu toate actele in regula, taxe platite la zi.
Exista suport legal prin care aceasta persoana poate cere transferul dreptului sau de concesionare in favoarea altei persoane ?
Daca da , cum ar trebui procedat? sau care este nr. legii cu tangenta la astfel de situatie?
Multumesc anticipat
CHANEL, utilizator