avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, O firma de mutari mobila, are nevoie de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, O firma de mutari mobila, are nevoie de manager de ...

Buna seara,

O firma de mutari mobila, are nevoie de manager de transport ori licenta de transport? Daca se ocupa doar cu mutari si transport de mobila pentru persoane fizice.
Cel mai recent răspuns: Anonim2022 , utilizator 22:18, 6 Februarie 2022
da. se ocupa cu transport, are nevoie de licenta de transport


mariustz a scris:

Buna seara,

O firma de mutari mobila, are nevoie de manager de transport ori licenta de transport? Daca se ocupa doar cu mutari si transport de mobila pentru persoane fizice.


Buna seara

Depinde de mașina pe care o aveți
Dacă este de pana in 3,5t nu aveți nevoie de licența de transport
Tot ce depășește 3,5t este necesară licența de transport, persoana desemnată in cadrul firmei.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! am o intrebare.. impreuna cu tatal meu, am facut ... adinaioana34@icloud.com adinaioana34@icloud.com Buna seara! Am o intrebare.. Impreuna cu tatal meu, am facut firma de transport marfa. Amandoi avem 50/50 dreptul. De curand, am luat atestatul pentru ... (vezi toată discuția)
Licenta transport! Adrian46 Adrian46 Buna seara, Am infiintat o firma de transport si pentru a scoate licentele de transport trebuie neaparat o persoana angajata din firma? sau exista persoane ... (vezi toată discuția)
Întrebare. călin.claudia19@yahoo.com călin.claudia19@yahoo.com Bună seara ! Sunt manager transport marfa(persoana desemnata ) , dacă îmi dau demisia de la firma la care am scos licență, mai este valabila licenta ... (vezi toată discuția)