Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, O firma de mutari mobila, are nevoie de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, O firma de mutari mobila, are nevoie de manager de ...

Buna seara,

O firma de mutari mobila, are nevoie de manager de transport ori licenta de transport? Daca se ocupa doar cu mutari si transport de mobila pentru persoane fizice.
da. se ocupa cu transport, are nevoie de licenta de transport

mariustz a scris:

Buna seara,

O firma de mutari mobila, are nevoie de manager de transport ori licenta de transport? Daca se ocupa doar cu mutari si transport de mobila pentru persoane fizice.

Buna seara

Depinde de mașina pe care o aveți
Dacă este de pana in 3,5t nu aveți nevoie de licența de transport
Tot ce depășește 3,5t este necesară licența de transport, persoana desemnată in cadrul firmei.