Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara! Am o intrebare.. Impreuna cu tatal meu, am ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara! Am o intrebare.. Impreuna cu tatal meu, am facut ...

Buna seara!
Am o intrebare..
Impreuna cu tatal meu, am facut firma de transport marfa. Amandoi avem 50/50 dreptul. De curand, am luat atestatul pentru persoana desemnata. Intrebare : Pot avea calitatea de persoana desemnata in firma mea si in firma unchiului meu ?
Ordin nr. 980 din 30 noiembrie 2011
pentru aprobarea Normelor metodologice privind aplicarea prevederilor referitoare la organizarea și efectuarea transporturilor rutiere și a activităților conexe acestora stabilite prin Ordonanța Guvernului nr. 27/2011 privind transporturile rutiere

art. 15
(3) O persoană fizică poate avea calitatea de manager de transport la o singură întreprindere.
buna seara.. am si eu o intrebare..Managerul de transport trebuie sa se ocupe de obtinerea autorizatiilor......ITP ....etc... va multumesc anticipat.

Buna seara! Managerul de transport se ocupa de licente, copii conforme, cardul companiei, dosarul firmei, dosarul soferului si evident, dosarul lui ca si Manager.
askim kogeam a scris:

buna seara.. am si eu o intrebare..Managerul de transport trebuie sa se ocupe de obtinerea autorizatiilor......ITP ....etc... va multumesc anticipat.