Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna, as avea si eu o intrebare.. O persoana accidenta ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna, as avea si eu o intrebare.. O persoana accidenta ca pieton ...

Buna, as avea si eu o intrebare.. O persoana accidenta ca pieton (asteptand sa traverseze la culoare verde) la începutul lui decembrie, cu multe fracturi, tcc, etc. A stat o luna in spital dupa care a fost externata. In cat timp ne va contacta cei de la IML? Ca cred ca este o perioada destul de lunga peste 1 luna. Mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
IML acceptă vătămații din accidente rutiere doar dacă se depune plângere pentru vătămare corporală din culpă, în termen de 90 zile de la data accidentului. Polițistul de caz emite o ordonanță de trimitere către IML.
~ Conținut șters la cerere ~