Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sunt radiat de la registrul comertului si de la ANAF.
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sunt radiat de la registrul comertului si de la ANAF.

In data de 01.01.2019 (de fapt din septembrie 2007) dețineam un PFA cu 2 activitați declarate în clasa CAEN - 4778 și 7490 înscrise ulterior în Certificat constator nr...din 12.01 2009. In baza legii 182 din 2016 mi am verificat câte clase am înscrise, am vazut că doua și am zis ca nu fac obiectul legii 182 (referitor la 5 clase). In octombrie 2021 accesez microgranturile de 2000 euro și primesc in 09.02.2022 raspuns că sunt radiat de la registrul comertului si de la ANAF, in baza legii mentionate din 18.03.2019. In acest timp - 19.03.2019 - prezent eu am emis facturi si am depus Declratiile unice anual si am platit impozite conform acestora. Spuneti mi va rog ce trebuie sa fac? Multumesc!
george-neagu, moderator