Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua, am o întrebare astăzi ma prins cu un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua, am o întrebare astăzi ma prins cu un joint “cui”, ...

Buna ziua, am o întrebare astăzi ma prins cu un joint “cui”, ieri am ieșit din perioada de supraveghere am avut suspendare 2 ani pentru trafic de droguri de risc (canabis) practic sunt recidivist ce pot păți și dacă ma puteți ajuta cu un avocat specializat pe droguri.
O zi buna
~ Conținut șters la cerere ~
Ce pedeapsa ati avut pentru fapta anterioara?
Am recunoscut 2 acte de vânzare unul de 1.8g și 1.6g filmat cu camera și am primit 1.8 ani suspendare cu 2 ani termen de încercare acesta sa finalizat cu o zi înainte sa fac prostia sa ma prindă cu un cui găsit pe jos din care am tras 4 fumuri.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Din cate inteleg de la dvs, sunteti in recidiva postexecutorie.
Conf. art. art. 43 alin. 5 Cod Penal, ”dacă după ce pedeapsa anterioară a fost executată sau considerată ca executată se săvârşeşte o nouă infracţiune în stare de recidivă, limitele speciale ale pedepsei prevăzute de lege pentru noua infracţiune se majorează cu jumătate”.