Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Suntem o Asociație de proprietari în cadrul căreia ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Suntem o Asociație de proprietari în cadrul căreia există ...

Suntem o Asociație de proprietari în cadrul căreia există 80 de proprietăți din care 33 au partidă separată cu electrica restul de 47 dețin contoare pasanteconsumul fiind înregistrat de contoarul general de bloc.Cu ocazia acestor creșteri de pret SC Electrica ne-au facturat curentul consumat cu prețul 1,22 lei/kwh susținând că suntem consumatori non casnici s-o preturile difera fata de clienții casnici.Va rugăm să ne e plecați dacă acest lucru este legal și unde ne putem adresa pentru o sesizare,deoarece la dânșii nu a. Găsit înțelegerea necesară.
Puteti depune o petitie la ANRE.
Sesizati oficial ANRE si protectia consumatorului
Contorul general pe numele cui este? Nu cumva pe numele dezvoltatorului? Care este firma...?
vali m, utilizator
Aparatul aparține distribuitorului SC Electrica Transilvania Sud dar este pe numele asociatiei
Știe cineva dacă este legal ca Asociația de Proprietari să fie considerată client non casnic în condițiile în care ea cumpăra energie electrică pe care proprietarii o folosesc exclusiv pentru uz casnic?