Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Revendicare teren extravilan.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Revendicare teren extravilan.

Buna ziua. Intrebarea mea este urmatoarea, Pot eu, astazi, revendica un teren care a apartinut familiei tatalui meu inainte de colectivizare, situat intr-o comuna vecina ? Nu am nici o dovada scrisa. Parintii mei sant amandoi decedati, tata in 1990. Nu s-a depus cerere de retrocedare in anii 90, eu nestiind de existenta terenului. Am aflat deabea acum in 2022, de la niste rude mai indepartate care au avut si ei teren in zona l-au revendicat prin anii 90 si l-au obtinut Multumsc.
toma st, utilizator