avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 555 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Produs reparat lăsat în service - valorificare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Produs reparat lăsat în service - valorificare

Buna ziua,
O intrebare referitoare la o reparatie din service: clientul a trimis produsul, l-am reparat, dar nu plateste reparatia iar produsul a ramas la sediul nostru. In ce moment putem vinde altui client produsul, daca persoana respectiva nu plateste reparatia?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Returnare produs din garantie. stoicamarius87 stoicamarius87 Buna ziua, Va rog daca poate cineva sa ma ajute cu indicatii sau ce masuri sa fac. Situatia este urmatoarea: In data de 19.08.2014 am dus un leptop ... (vezi toată discuția)
Garantie ionutpop31 ionutpop31 In cazul unui produs electronic cu probleme (memorie DDR calculator), care este in garantie 2 ani, trimis in service, produs care din pacate nu mai este in ... (vezi toată discuția)
Garantie telefon mobil Myhai007 Myhai007 Buna ziua, Am trimis un telefon la garantie acesta neavand program publicu a trebuit sa il duc la firma X. Telefonul avea mai multe probleme: nu se auzea cand ... (vezi toată discuția)