avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 376 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Va rog sa imi spuneti daca un student UE care studiaza ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Va rog sa imi spuneti daca un student UE care studiaza in Romania ...

Va rog sa imi spuneti daca un student UE care studiaza in Romania ,are dreptul sa isi inscrie autoturismul in Ro pe perioada sederii lui in Ro? Va multumesc!
Ultima modificare: Marți, 8 Martie 2022
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: Justitiarul711 , utilizator 23:23, 8 Aprilie 2022
De ce sa-l inscrie daca e in UE?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Carte de rezidenta iu2llia iu2llia buna ziua. Am cateva intrebari legate de acordarea cartii de rezidenta.. In decembrie vreau sa ma casatoresc cu iubitul meu cetatean din bangladesh dar care ... (vezi toată discuția)
Prelungire drept de sedere cetatean nonue datorita covid Anca Elisa Anca Elisa Un cetatean Non-UE ce are dreptul sa stea in Ro max 90 de zile in ultimele 180 datorita unui acord bilateral intre Romania si Cipru (unde studiaza, avand ... (vezi toată discuția)
Studii universitare pe loc de buget ptr cetatean non-ue cu permis de sedere permanenta karinai karinai Are un cetatean non-UE cu permis de sedere permanenta in Romania, care a absolvit liceul in Romania si a obtinut diploma de bacalaureat aferenta, dreptul de a ... (vezi toată discuția)