Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am o masina taxi pe SRL.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am o masina taxi pe SRL.

Buna ziua!
Am o masina taxi pe SRL si vreau sa stiu daca este nevoie si de manager de transport pentru o singura masina sau la mai mult de 2 masini?, am gasit ceva de genul:
Ministerul Transporturilor a elaborat normele privind pregătirea şi atestarea profesională a managerilor de transport în regim de taxi și închiriere – Hotărârea nr. 879/2016.
Adoptatea hotărârii impune firmelor de taxi, care au mai mult de două mașini, că trebuie să funcționeze cu un manager pentru gestionarea activității efectiv și permanent. În prezent, singurul atestat care se putea obține, era cel pentru funcția de manager de transport persoane care cuprindea toate domeniile de transport persoane intern și internațional în orice regim de transport.
Nu gasesc art.unde scrie care au mai mult de două mașini.
Daca puteti sa ma ajutati!!!
Multumesc!
george-neagu, moderator