Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Contribuție nevirată la pilon 2 -fond de pensii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Contribuție nevirată la pilon 2 -fond de pensii

Bună ziua!
În ceea ce privește contribuția la fondul de pensii, pilonul 2, am constatat ca nu a fost virata în ultimele 6 luni, cunoscând faptul că angajatorul mi-a făcut retinerea pe fluturașul de salariu, dar nu am virat către Casa de Pensii, ce pârghie legala am , sa constrang angajatorul sa vireze suma restanta ? Menționez ca angajatorul este unitate bugetara( spital).
Vă mulțumesc.
rivombrosa, utilizator