Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cum as putea sa aflu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cum as putea sa aflu salariul ...

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti cum as putea sa aflu salariul real de incadrare, cel pentru care angajatorul plateste contributii catre stat? Ar trebui sa primesc un "fluturas" in fiecare luna? As putea,solicita o adeverinta anume (sub pretextul ca am nevoie pt un credit) sau exista o autoritate unde pot solicita aceste informatii pe ultimele 12 luni? M-am alarmat pt ca nu s-au mai virat bani in fondul de pensii pilonul 2... e ok?
Multumesc mult!!!
Fie din fluturas , fie din stagiu de cotizare obtinut de la Casa de pensii.
Multumesc. Nu am primit decat o singura data fluturas in interval de un an, se pare ca a fost o exceptie.
Ramane sa solicit adeverinta pt stagiul de cotizare, pt Bucuresti merg la sediul central sau la o sucursala de sector? Se poate obtine online?
Ce stiti de contributiile la fondul de pensii pilonul II, mai sunt obligatorii? Ce sa inteleg din faptul ca angajatorul nu a virat niciodata contributia din momentul angajarii in urma cu un an?
Pentru Bucuresti, va adresati la Casa de Pensii a Municipiului Bucuresti, Calea Vitan nr. 6
[ link extern ] /