Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... UNDE GASESC HOTARARE JUDECATOREASCA DE DIVORT DUPA 40 ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

UNDE GASESC HOTARARE JUDECATOREASCA DE DIVORT DUPA 40 DE ANI

Buna ziua, am o intrebare la care nu ma descurca nimeni. Rudelor mele le cere notarul la succesiunea unei proprietati, hotararea judecatoreasca de divort a mamei decedate . Cert e ca mama decedata a divortat acum 40 de ani in Bucuresti unde avea domiciliul, dar nimeni nu stie in ce sector locuia pe acea vreme. Unde sa ma interesez de acest lucru? Va multumesc si astept un raspuns.
buna ziua!
scoateti un extras de uz oficial din registrul de nastere al mamai dvs, acolo o sa va apara casatoria incheiata de catre mama dvs, precum si sentinta prin acre a fost desfacuta.
de acolo puteti merge mai departe.
:)
oficiul de stare civila .
ioana_cristea a scris:

buna ziua!
scoateti un extras de uz oficial din registrul de nastere al mamai dvs, acolo o sa va apara casatoria incheiata de catre mama dvs, precum si sentinta prin acre a fost desfacuta.
de acolo puteti merge mai departe.
:)

Da.Apoi mergeti la arhiva instantei unde se afla dosarul.Poate va da hotararea direct din mapa.
Mergeti la starea civila,astfel cum v-au invatat colegii de site si apoi la arhiva instantei la care s-a desfacut casatoria mamei dvs.si dupa sentinta de la mapa(sententier) solicitati prin cerere scrisa la registratura instantei aprobarea pentru copie legalizata cu mentiunea definitiva,copie pe care trebuie sa o timbrati
Multumesc. :D