Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua,am 59 ani, vechime in munca 21 ani din care ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua,am 59 ani, vechime in munca 21 ani din care 16 grupa ...

Buna ziua,am 59 ani, vechime in munca 21 ani din care 16 grupa 2,
Cand pot iesi la pensie?
manuela
Luna si anul nasterii.
August 1963
Varsta de pensionare: 62 ani si 6 luni (Februarie 2026)

Stagiul complet de cotizare: 33 ani si 3 luni
Cornel Vasile, Consilier juridic
August 1963 Februarie 2026 62/6 33/3
Rezulta ca va puteti depune dosarul pentru limita de varsta in februarie 2023, incepand cu ziua in care impliniti 62 ani si 6 luni.Nu puteti beneficia de reducerea varstei, deoarece nu indeplniti conditia de stagkiu complet de 33 ani si 3 luni.Aveti doar aproximativ 26 ani si 3 luni.