Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ce înseamnă \"fișă de instruire salvată în ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ce înseamnă "fișă de instruire salvată în format electronic"

Ce înseamnă "fișă de instruire salvată în format electronic"? Despre ce tip de fișier vorbim? *.pdf sau *.jpeg sau *.gif sau .... ?
george-neagu, moderator
Conteaza ca documentul electronic sa fie să fie semnat cu semnătură electronică, semnătură electronică avansată sau semnătură electronică calificată.

Legea nr. 319/2006 a securităţii şi sănătăţii în muncă

Art. 21.
(5) În cazul folosirii variantei în format electronic prevăzute la alin. (4), dovada instruirii trebuie să fie semnată cu semnătură electronică, semnătură electronică avansată sau semnătură electronică calificată.
Ioan Petru Butariu, Contabil