Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contract part time constructii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contract part time constructii

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema:
Salariat cu doua contracte de munca:
1. Contract part time firma constructii, venit brut 600 lei
2. Contract functie de baza, firma alt domeniu decat cel al constructiilor, 3500 lei venit brut.
M-ar interesa daca pt. primul contract beneficiaza de facilitatile din domeniul constructiilor?
Va multumesc!
part time cu cate ore ?
1 ora pe zi.
Da sigur ca aveti faciilitati dpdv al salariului de 600 lei / 1 ora zi.....pt ca la salariul de 3000 lei /8 ore zi ...la 1 ora ar fi 375 lei deci mai mic decat salariul dat de dvs .

Trebuie sa mai indepliniti critetriul de 80 % din cifra de afaceri din constructii in total cifra de afaceri .
Va multumesc!
Mi-ati putea spune de cand a intrat in vigoare aceasta facilitate?
In cazul in care, din greseala, nu am beneficiat de ea, cum pot remedia? Se depune rectificativa la 112 pt lunile din urma?
Din 2019 se aplica . Puteti sa reveniti cu rectificative la D112 nicio problema.