Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Buna seara Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Buna seara Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Am trimis ...

Buna seara
Va rog daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Am trimis o plangere contraventionala in legatura cu o amenda primita pt necompletarea PLF ului si am primit urmatorul raspuns :
Complet: Compl.CIV. 46 stagiar
Tip solutie: Amână pronunţarea
Solutia pe scurt: Amână pronunţarea în cauză la data de 20.04.2022. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei, azi, 06.04.2022.
Document: Încheiere - Amânare iniţială a pronunţării 06.04.2022
Intrebarea mea este daca a fost solutionata cauza? (Punerea solutiei la dispozitia partilor prin mijlocirea grefei) sau cauza NU este inca solutionata si instanta se va pronunta pe 20.04 .
Multumesc
Buna ziua.
Inca nu a fost solutionata.
S-a amanat pronuntarea pentru data de 20.04.
Se va pronunța pe 20.. Daca sunteti amabil, sa ne scrieti si noua rezultattul
Multumesc pt raspuns
Iar pe 20, din cate am inteles , rezultatul va fii disponibil pe dosarul electronic sau singurul mod in care pot afla rezultatul este prin mijlocirea grefei?

Cabinet individual de avocat „Petrescu C.” a scris:

Buna ziua.
Inca nu a fost solutionata.
S-a amanat pronuntarea pentru data de 20.04.

Multumesc
Voi posta rezultatul favorabil sau nu. Sper ca instanta va fii de acord cu punctul meu de vedere.

gi-jane2 a scris:

Se va pronunța pe 20.. Daca sunteti amabil, sa ne scrieti si noua rezultattul

Tip solutie: Admite plângerea
Solutia pe scurt: Admite plângerea contravenţională formulată de petent în contradictoriu cu intimata. Anulează procesul-verbal de contraven?ie seria Exonerează petentul de la plata amenzii contravenţionale în cuantum de 2000 lei. Cu drept de apel în termen de 30 zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Bacău. Pronun?ată astăzi, , prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin intermediul grefei instan?ei.
Document: Hotarâre ....

Mai poate DSP ul sa faca apel?