Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am drept la munca dacă sunt pensionara?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am drept la munca dacă sunt pensionara?

Menționez ca am o pensie de mizerie și as vrea sa știu dacă pierd acest drept?Va rog sa-mi spune-ți de asemenea dacă trebuie sa fac declarație de venit in acest caz,și cum trebuie sa procedez.Lucrez la privat de doua luni.
Va multumesc
miliuta, utilizator
Daca sunteti pensionara la limita de varsta, pensionara de invaliditate gardul III aveti dreptul sa cumulati epnsia cu salariul.